CHP’li Alptekin’den tepki çeken Atatürk paylaşımı

Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin 84’ncü yıl dönümünde İzmir ve Onuncu Yıl Marşı çalınmadığı gerekçesiyle töreni terk eden CHP’li Alptekin, Millet İttifakı’nda krize yol açmıştı.

CHP’li Alptekin’in, "2024 yılında ittifakın belediye başkan adayı CHP'li olacak" söylemleri de kamuoyuna sızmış, ‘Millet İttifakı çatırdıyor’ iddiaları gündeme gelmişti.

Son dönemde yaptığı açıklamalar ve sert tutumları nedeniyle Millet İttifakı'na zarar verdiği öne sürülen CHP’li Alptekin, skandal bir paylaşıma daha imza attı.

CHP’li Alptekin, bu sefer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 24 Kasım Öğretmenler Günü paylaşımlarıyla eleştiri oklarının hedefi oldu.

Özel bir gazeteye ilanlar veren CHP’li Alptekin, bu görselleri sosyal medya hesabından da paylaştı.

Kendisini Atatürk mü sanıyor?

Görsellerde Atatürk’e benzer pozlar vermeye çalışan bir figür olarak öne çıkarılan ve Cumhuriyet’i kuran neslin varisi olarak gösterilen CHP’li Alptekin’e sert tepki gösterildi. CHP’li Alptekin’in bu görselleri sosyal medya hesabından da takipçileriyle paylaşması tansiyonu artırdı.

‘Kendisini Atatürk mü sanıyor ya da Atatürk ile mi kıyaslıyor” yorumları getirilen CHP’li Alptekin’in bu söylemlere ne cevap vereceği ise merak konusu oldu.

- Aydın Yeni Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.aydinyenihaber.com/haber/8339040/chpli-alptekinden-tepki-ceken-ataturk-paylasimi