Nazilli'de minibüs şoförleri yüzde 25 zam istiyor

Aydın genelinde toplu taşıma ücretlerine gelen yüzde 10 ile 17 arasında zammın ardından Nazilli Şoförler Odası Başkanı Seyfi Çalışkan yaptığı açıklamada “Zammın zor günler geçiren şoför esnafının artan maliyetler karşısında ayakta kalması için zorunluydu. Ancak beklentimiz yüzde 25’ti” şeklinde konuştu.

‘BEKLENTİMİZ YÜZDE 25’Dİ’
Pandemi, bir çok sektörü olumsuz yönde etkilerken şoför esnafı da olumsuzluktan nasibini aldı. Yaşanan maliyet artışları karşısında şoförlerin ayakta kalmakta zorlandığını söyleyen Nazilli Şoförler Odası Başkanı Seyfi Çalışkan, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini sektör olarak bizlerde yaşıyoruz. Bu dönemde maliyetlerimiz yaklaşık yüzde 40 oranında arttı, iş hacmimiz de düştü. İl genelinde toplu ulaşım araçlarına ve ticari taksilere yüzde 10 ile 17 arasında zam yapıldı.2 yıldır zam yapılmıyordu. Yapılan zam beklentimiz yüzde 25’di, yapılan yüzde 10’luk zam şoför esnafını rahatlatmayacak" dedi.


Zamlı uygulamanın 28 Nisan itibariyle başladığının altını çizen Başkan Çalışkan, indi-bindi/tam ücretinin 3 liradan 3,5 liraya, 2,5 lira olan öğrenci ücretinin ise 2,75 liraya yükseldiğini açıkladı.

- Aydın Yeni Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.aydinyenihaber.com/haber/7028259/nazillide-minibus-soforleri-yuzde-25-zam-istiyor