Katil zanlısı en yakın arkadaşları çıktı

Edinilen bilgiye göre, Kurban bayramı arefesinde tarihi köprü altında ölü bulunan Emral Can Bahçe’nin düşme sonucu değil, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Olay yeri incelemesinin ardından Karacasu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside darp izlerine rastlanan Emral Can Bahçe'nin cesedi gerçek ölüm sebebi araştırılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Bahçe’nin bir dişinin kırık olduğu ve ağzında saç kılı bulunduğu, vücudunun çeşitli yerlerinde darp izlerine rastlanıldığının tespit edilmesi üzerine elde ettiği bulgulardan yola çıkarak soruşturmayı derinleştiren polis, ilk olarak her gün birlikte takıldığı en yakın arkadaşlarının ifadelerine başvurdu. İlk ifadelerinden sonra serbest bırakılan 4 arkadaş daha sonra Savcının talimatıyla tekrar gözaltına alındı. Zanlılardan U.A., ifadesinde suçu birlikte işlediklerini itiraf etmesi üzerine 'kasten adam öldürmek' suçundan mahkemeye çıkarılan U.A., H.A., U.Ç., O.A. olmak üzere 4 zanlı tutuklanarak ceza evine gönderildi.

İÇLERİNDEN BİRİ İTİRAF ETTİ

U.A.’nın ifadesinde öldürdükleri Emral Bahçe’nin kendilerine küfür etmesi üzerine darp edip köprüden aşağıya attıklarını söylediği bilgisine ulaşıldı.

Her biri madde bağımlısı olan 4 arkadaştan katil zanlısı olarak tutuklanan U.A’nın olaydan bir gün sonra her zaman arkadaşları ile birlikte takıldığı internet kafeye gidip, gün boyu takıldığı, cesedin ortaya çıkmasının ardından bir daha gözükmediği öğrenildi.

Cinayet zanlılarından U.A’nın facebook profilini öldürdüğü iddia olunan arkadaşı Emrah’ın fotoğrafını koyarak güncellediği ayrıca paylaşımlarında Criminal case adlı katili kim bulacak oyunları oynadığı görüldü.

Olayın ortaya çıkmasının ardından cinayet zanlısı olarak tutuklanan U.A. ve H.A kardeşlerin belediyeden emekli babası Feridun A.’ın ailesini alarak ilçeyi terk ettikleri öğrenildi.

- Aydın Yeni Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.aydinyenihaber.com/haber/3298428/katil-zanlisi-en-yakin-arkadaslari-cikti