MHP Nazilli ilçe başkanı konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin,Nazilli İlçe Teşkilatı’nın kapatıldığını açıklamasının ardından kulisler hareketlendi. Protokol krizi olarak ülke gündemine konu olan darp iddiaları sonrasında MHP Genel Merkezi ve savcılık harekete geçti.

Bugün, Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP Nazilli İlçe Teşkilatının kapatıldığını duyurdu. Kapatılma kararı sonrasında Aydın'da ilk açıklama görevden alınan İlçe Başkanı Zafer Keskin'den geldi. Sosyal medya hesabından "Var olsun Hareketin Lideri Devlet Bahçeli" başlıklı açıklamasında, teşkilatın kapatılmasının protokol kriziyle bir ilgisinin olmadığını ifade etti.

Zafer Keskin'in açıklaması şu şekilde:

"Var olsun Milliyetçi Hareket Partisi!
Var olsun Hareketin Lideri Devlet Bahçeli!
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin takdir ve teveccühleriyle atanmış olduğumuz Nazilli İlçe Başkanlığı ve yönetimi görevimizden, 6 Eylül 2017 tarihinde MYK kararı ile görevimiz sonlandırılmış bulunmaktadır.
Atandığımız ilk günden bugüne, bu atamaya karşı olanlar, kabullenemeyenler bir takım ayak oyunlarıyla her koldan teşkilatımızı itibarsızlaştırma, görmezden gelme, yok sayma gibi hal ve tutum içerisinde bulunmuşlardır.
Görevden alınma sebebimiz; işgal medyasında işaret edildiği, iddia edildiği gibi ‘’protokol Krizi’’ değildir. En başta söylediğimiz gibi Liderimizin takdir ve teveccühü ile ataması yapılan teşkilat yönetimimizi kabullenemeyenlerin kirli bir tezgahının tezahürüdür. Her ne yaparlarsa yapsınlar er geç kimin ne olduğu ortaya çıkacaktır. Görev süremizde Genel Merkezimize ve Genel Başkanımıza olan sadakatimiz bundan böyle de kayıtsız şartsız devam edecek, Lider-Teşkilat_Doktrin düsturundan vazgeçilmeyecektir. Genel Merkezimizin ortaya koyduğu siyaset ve Liderimizin izinden yürüyerek davaya olan bağlılık ve çalışmalarımız devam edecektir. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir şerri unsurun bozamayacağını kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Son sözü Ülkücüler söyleyecektir. Var olsun Milliyetçi Hareket Partisi! Var olsun Hareketin Lideri Devlet Bahçeli!
Ne Mutlu Türküm Diyene!"

- Aydın Yeni Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.aydinyenihaber.com/haber/3292862/mhp-nazilli-ilce-baskani-konustu