SİTE SOL SABİT REKLAM
SİTE SAĞ SABİT REKLAM
SİTE EN ÜST 970PX

BÖLGENİN EN CESUR GAZETESİ...

  • Dolar 5,40
  • Euro 6,11
  • GR ALTIN 209,91
  • ÇEYREK 343,61

  • 01 Haziran 2017, Perşembe 6:06
ERDOĞAN EKER

ERDOĞAN EKER

GÜNDEMİMİZDE YOK!

Nazilli’nin 1937 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Sümerbank açılışında dile getirdiği ‘Nazilli istikbalde vilayet olacaktır’ sözünün ardından 1960’lı yıllarda başlayan Nazilli il olacak mı? sorusu aradan 57 yıl geçmesine rağmen Nazilli’nin hala il olması gerçekleşmedi.

Son günlerde yine bazı çevreler bu masalı ağızlarda dolaştırmaya başladı. Bilerek veya bilmeden bilgi kirliliği yaratıldı. Zaten Nazilli hep böyle ninnilerle avutulup uyutulmadı mı? Havanda su dövülmedi mi?

Bu bilgi kirliliğine AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz yaptığı açıklama ile son verdi.

Öz, ne dedi?

“Gündemimizde Nazilli’nin il olması ile ilgili bir şey yok. Bu dedikodudan kimler medet umar, onu da bilmiyorum.

Bizim Nazilli ile ilgili en büyük projemiz SÜMER ÜNİVERSİTESİ’nin kurulmasıdır. Çalışmalarımız bu konuda yoğunlaştırdık.

Sümerbank’ın kapatılmasından sonra Nazilli Ekonomisi çökmüştür. Nazilli ekonomisi Sümer Üniversitesi ile yeniden hayat bulacaktır. Nazilli Bir Üniversite şehri olacaktır. Bunu başarmakta kararlıyız” sözlerine, ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN DEMEKTEN BAŞKA NE DENİR?

**

FETÖDE TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR MU?

İstiklal savaşının Başkomutanı hepimizin bildiği gibi,  Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Bugün FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ile mücadelenin başkomutanı da kabul edin veya etmeyin, kendisini seversiniz, sevmezsiniz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

FETÖ’nün bugünkü hale gelmesinde her hükümetin olduğu gibi bugünkü hükümetinde elbette hataları vardır. Bunlar son 5-10 yılda değil, 35-40 yılda iktidarların maalesef yanlış politikaları ve hatalarının sonucudur.

Esas konu, bu terör örgütü ortaya çıktıktan sonra bunlarla yapılan mücadeledir. Ben şu veya bu şekilde FETÖ’ye bulaşmış kişilerin yüzde doksanının pişman olduklarını inanıyorum.

Yaptıkları işin boyutunun milleti parçalamak olduklarından haberdar olmadıklarını inanıyorum. Bu sebeple mağdurlar bu işten ivedilikle arındırılmalı diyorum.

Bugün bile FETÖ zihniyetinin ülkenin her köşesini karıştırmak için neler yapmakta olduğunu okuyoruz, izliyoruz.

**

HEDEF NAZİLLİ HASTANE BAŞHEKİMİ!

Size Nazilli Devlet Hastanesi’nden bir örnek vermek istiyorum.

FETÖ zihniyeti taşıyan bu insanlar kendilerine karşı bir duruş gösteren Hastane Başhekimini yıpratma, onu görevinden aldırma gayreti içindedir. Bu kamuoyunda da yaygın bir kanaattir.

Başhekim önce ASKİ tarafından, Nazilli Devlet Hastanesi’nde kaçak ve mikroplu artezyen suyu kullanmakla suçlandı. Bizlere özellikle servis yapılan bu haber ne yazık ki asılsız çıktı. Sonuç olarak kaçak kullanıldığı iddia edilen mikroplu suyun Nazilli şehir şebeke suyu olduğu ortaya çıktı. Bunlar soruşturma raporlarında mevcut olduğunu biliyoruz.

Peki bu asılsız iddialarda bulunanlara ne gibi işlem yapıldı?

DEVLET HASTANESİ BATIYORMUŞ!

Daha sonra kamuoyunda Nazilli Devlet Hastanesi’nin bir bataklık üstüne yapıldığı, her gün 10 santim batmakta olduğu gibi saçma sapan iddialar ortaya atıldı.

Bunlar FETÖ kalıntılarının kargaşa ortamı yaratma çabalarıdır. Ben bunları FETÖ’ye karşı kesin bir duruş gösteren hastaneyi karıştırma, Başhekimi yıpratmanın, ondan kurtulmanın bir parçası olarak görüyorum.

Hastanede olmayan kadroya kim atandı?, Neden görevden alındı?, Hastanede 2015 yılından önce hastanede himmet parası toplayan oldu mu?, Bu konu araştırıldı mı? Yetkililer cevap versin!...

FETÖ kalkışmasının ilk günlerinde hastaneden 3 doktor görevden alındı. Tüm kurumların amirlerinden o günlerde FETÖ ile ilişkili isimlerin istendiğini biliyoruz. Nazilli Devlet Hastanesinden kaç isim bildirildi?

Kaçı hakkında işlem yapıldı?

Diğerleri için ne işlem yapıldı?

Veya neden yapılmadı?

Hastane ve başhekim için şikâyetler kimlerden, nerelerden yapılıyor? Bunlar daha önce bu hastanede görev yapmış mıdır? Araştırılmasının doğruları ortaya çıkaracağını inanıyorum... Devlet yetkililerine yanlış bilgi akışı oluyor mu? Nerelerden ne amaçla yapılıyor? Araştırılmasında fayda vardır.

MİLLETÇE HEPİMİZİN BU ALÇAK FETÖ’YE KARŞI OMUZ OMUZA DURMASI, HEPİMİZE MİLLİ GÖREVDİR. BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRME, HUZURSUZLUK ÇIKARMA OYUNUNA GELMEYELİM. BUNLARIN DESTEĞİNİ ALMAK İÇİN ATILACAK ADIMLAR SİYASET DEĞİL VATANA İHANETTİR…

**

KISA KISA..

KENDİLERİ GİTTİ, PİSLİKLERİ KÂR KALDI!

Sorunları bitmeyen Nazilli 23 Nisan parkından umduğunu bulamadan ayrıldıklarını açıklayan Pazar yetkilileri, parkı terk ettiler. Geriye pistlikleri kalan pazarcıların bu pislikleri belediye çalışanları tarafından temizlenmeye çalışılıyor. İnşallah bundan böyle bu tür yanlışlara belediye yetkililerimiz izin vermez.

7 SAATTEN AZ UYUMA KİLO ALMA NEDENİ

İngiltere’deki Londra Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda uykusuzluğun iştahı etkilediği tespit edildi. Buna göre günde 7 saatten az uyumak kan şekerini düşürüyor. İştah hormonlarını artırıyor. Buda insanların kilo almasını sağlıyor.

FETÖCÜ 270 ASKER YURT DIŞINDA

Türk silahlı kuvvetlerinde sürdürülen Fetullahçı Terör örgütü soruşturmaları ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından halen 270 askerin yurt dışında olduğu belirlendi. 8’i general ve amiral rütbesinde olan 270 askerin büyük bir kısmının yurtdışına kaçtığı bir bölümünün de 15 Temmuz kalkışmasında yurt dışında görevli oldukları öğrenildi.

MİDE KANSERİNE KARŞI DOMATES!

İtalya’da yapılan araştırmada Domatesin mide kanseri tümörlerinin yayılmasını önlediği ortaya çıktı. Bu faydanın domatesin bütünüyle yenmesi halinde gözlendiğini belirten uzmanlar; Bu bulgunun mide kanserinin önlenmesinde ve tedavisinde yeni ilaçların yapımında kullanılacağını açıkladılar.

ELLER GİDER MERSİNE, BİZ GİDİYORUZ TERSİNE

19 Mayıs milli bayramımızda milletimize hizmet etmiş devlet büyüklerini içine alan hakaretler hepimizi düşündürmelidir.

Bunlar sağlıklı toplumda olacak işler midir?  Amaç ülkeyi iç savaşa sürüklemekse, bu Akıl fakirlerinin, milletimizin kederde ve kıvançta nasıl tek vücut olduğunu bilmeyenlerdir.

Dünya teknoloji dönemi yaşarken, bizim ecdatlarımızla uğraşmamız ne kadar acı.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
SİTE EN ALT 970px90
yukarı çık