SİTE SOL SABİT REKLAM
SİTE SAĞ SABİT REKLAM
SİTE EN ÜST 970PX

BÖLGENİN EN CESUR GAZETESİ...

  • Dolar 5,40
  • Euro 6,11
  • GR ALTIN 209,91
  • ÇEYREK 343,61

  • 06 Şubat 2018, Salı 20:05
ERDOĞAN EKER

ERDOĞAN EKER

ARTIK YETER! BU NEYİN KAVGASI?

"Neler oluyor bize? Neler oluyor canım?" diye başlayan şarkıyı çoğumuz bilir.

Millet olarak niye böyle olduk?

Neden hep kavga ediyoruz? Siyasilerden millete geçen bu gerilim hastalığının sebebi ne?

Bu öfke ve kin nasıl, ne zaman dinecek?

Birbirimize bön bön bakıyoruz? Bakışlarımız bile değişti yamyam gibi insanlar...

"Yiğidim, merdim, delikanlıyım" diyen insanlarımız bile öfke saçıyorlar, küfürbazın teki oldular.

Artık yetsin!.. Bunun sebebini aslında milletimiz çok iyi biliyor.

MİLLETE İYİ ÖRNEK OLUN, İYİ ÖRNEK!

Ne demişler? "BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ" sözü ne kadar da doğru bir söz.

Ülkeyi yöneten liderler birbirlerine küfür etmekten, birbirlerine milletin önünde bağırmaktan kaçınmazsa, millet birbiriyle nasıl huzur ve barış içinde yaşar?

Bu kin ve öfkeyi millete aşılayanlar parti liderleri ve yakın siyasi çevresi değil midir?

"Savaş halindeyiz" diyoruz, "Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olduğumuz bir dönem yaşıyoruz" diyoruz!.

Niye millete örnek olacak insanlar, parti liderleri birbirlerine ULAN, şerefsiz, namert, ahlaksız diye hitap ediyor?

Böyle bir siyaset Dünyada hangi devletin demokrasisinde var? EĞER SİZLER, MİLLET MENFAATLERİNİ, PARTİ MENFAATLERİNİN ÖNÜNE GEÇİRMEZSENİZ.. VAY BU MİLLETİMİZİN HALİNE.

AYDIN'DA ERTÜRK KAZASI MI?..

AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk’ün istifası, Aydın'da geçen haftanın gündemine oturan en önemli konusuydu.

İki dönem AK Parti Milletvekili olarak hizmet yapmış Ahmet Ertürk'ün Aydın'a il başkanı olarak atanması partililer arasında memnunluk yarattı. Yaşanan bu olay milletvekilliği ile yöneticilik arasındaki farkı da ortaya çıkardı.
  
Ertürk, göreve anlaşılmaz yanlışlarla başladı. Parti felsefesini çok iyi bilen birisi olarak bunları yapması toplumdan inanılmaz tepkiler aldı.

Germencik’te, Didim’de, Nazilli’de ve kendi ilçesi olan Kuyucak’taki ilçe başkanı atamaları nedeniyle büyük tepkilere hedef oldu. Kin ve öfke ile hareket, yakın çevresi bu tepkileri gördüğü halde ne yazık ki Ertürk’e iletmedi.Çünkü menfaatleri onu gerektiriyordu.

Nazilli’de AK Parti yönetimi listesi genel merkezden onaylanmadan göreve başlamadan yanlış işler yaptı.

Milli eğitim müdürünü değiştirmesi, Nazilli İlçe Sağlık Müdürü Fikri Özçetin’in görevden alınması nasıl izah edilebilir? Bunlar peşin hükümlü kin ve öfkeye dayalı işler değil midir?

Ben buradan soruyorum, siz millete hizmete mi, yoksa devleti temsil eden kişilerle oynamaya mı geldiniz?

Bunların atanan yönetimin işleri olduğuna inanmıyorum.

Listede atama bekleyen yönetici arkadaşların, "Bu işlerden haberimiz yok" diye yemin etmesi, partinin nasıl yönetim dışından yönetildiğini göstermiyor mu?

Bunlar kin ve öfke üzerinden siyaset yapan Ahmet Ertürk’ün atanmasından güç alanların işidir.

Özellikle Germencik ilçe başkanının işlemiş olduğu yüz kızartıcı bir suç nedeniyle yargılanması sonucunda ceza almasını “BİR TRAFİK KAZASI KABUL EDEBİLİR” sözü, Ahmet Ertürk'ü çok yıprattı. Parti genel merkezine büyük tepkiler yağdı. Son 3 ayda AK Parti genel merkezine gelen şikayetlerin 2600'ü geçmesi Sayın Ertürk’ü çok yıprattı.

Aydın AK Partililer arasında ve toplumda tepkiyle karşılandı. İnfial yarattı.

Siyasette duygusallık yoktur. Gereğini yapacaksın. Yoksa işin faturası Ahmet Ertürk olayında olduğu gibi sana kesilir.

AK PARTİ AYDIN'DA KÜÇÜLDÜ MÜ?

Kendi ilçesi olan Kuyucak’ta aday gösterdiği ilçe başkanının içkili mekanda Dombra şarkısını çalıp oynaması, Kuyucak İlçe Başkanlığı seçimlerinde 421 ilçe delegesinden sadece 54 kişinin İlçe Başkanlığı seçimlerinde oy kullanması...

Parti genel merkezinin dikkatini çekti. Bunun yanında Nazilli İlçe Başkanlığı'na atanan Bülent Sayar’ın “15-25 Aralık tarihinden sonra çocuklarını FETÖ okullarında okutması" çok büyütüldü, yukarıya yanlış yansıtıldı.

Sayar’ın aday adaylığı önce kabul edilmediği halde sonradan Nazilli İlçe Başkanlığı'na atanması da büyük tepkiye dönüştü.

DELEGE İLGİSİ KAYBOLDU!

Aydın'da seçim yapılan ilçe başkanlık seçimlerinde delegelerin çok büyük bir kısmının katılmaması, Aydın’da "AK parti küçülüyor" imajı yarattı.

Son üç ayda Ankara AK Parti Teşkilatı'na, Aydın'dan son 2 yılda yapılan şikayetlerden çok şikayetlerin geldiğini öğrendik. Şaşırdık.. Cumhurbaşkanı’nın bu tür konularda taviz vermediğini, kararlı duruşunu herkes bilir.

"Çok sevdiğim" deyip Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk’ü arayıp görev verdiği sayın Ahmet Ertürk’ün hiç çekinmeden görevden ayrılmasını, istifasını vermesini istediği öğrenildi. Sayın Ertürk görevden böyle alınmamalıydı.

Yöneticilik milletvekilliğine benzemiyor. Özellikle siyasette her zaman ifade ederim.. 10 düşünüp 1 konuşacaksın. Ertürk maalesef HER KONUYA İYİ NİYETLE BAKMASI VE OYUNU SİYASET KURALLARINA GÖRE OYNAMAMASI, GEREĞİNİ YAPMAMASI KENDİ SONUNU HAZIRLAYAN EN ÖNEMLİ FAKTÖR OLDU.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
SİTE EN ALT 970px90
yukarı çık