SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Nazilli'de kurban kesim alanları belli oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nazilli'de kurban kesim alanları belli oldu
Kurban Bayramı öncesi Nazilli’de kurban kesim yerleri belirlendi.
SPOT ALTI

Tespit edilen 6 farklı noktada vatandaşların kurbanlarını kesebileceklerini ifade eden Başkan Kürşat Engin Özcan, bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamadan devam edeceğini söyledi.

Nazilli’de Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.  Vatandaşın, hijyenik ve sağlıklı bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için,  kesim yerlerini Nazilli’nin 6 ayrı noktasında netleştiren Nazilli Belediyesi, bayram boyunca hizmetlerini aksatmadan sürdürecek. 

Kurban Bayramı süresince, belediyeye ait mezbaha tesislerinde, ücret karşılığında kesim yapılacak. Belirlenen 6 noktanın dışında vatandaşların kurban kesimi yapmamaları konusunda net uyarılarda bulunan belediye yetkilileri, kesim fiyatlarının küçükbaş hayvanlar için 80 TL, büyükbaş hayvanlar için ise 350 TL olarak belirledi. 
Vatandaşları sağlıklı koşullarda kurban kesmeleri konusunda dikkatli olmaya çağıran Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, görevli personel tarafından Kurban Bayramı'yla ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Başkan Özcan açıklamasında, “Manevi görevlerini yerine getirecek olan vatandaşlarımızı, hijyenik, sağlıklı ve helal kesim için belediyemize ait mezbahaya bekliyoruz. Bunun yanında vatandaşlarımız, belediyemiz tarafından belirlenen 6 ayrı noktada kendilerine en yakın olan kurban kesim yerini tercih edebilir. Halkımızın dini vecibelerini yerine getirirken çevreye karşı daha duyarlı davranacaklarına inanıyorum. Şimdiden tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.
Nazilli Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleri şöyle: Balık Pazarı Girişi, Dumlupınar Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Kargocular Sokağı, Şirinevler Kapalı Semt Pazarı, Turan Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı. 

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın'da intiharÖnceki Haber

Aydın'da intihar

Nazilli'de cinayet son anda önlendiSonraki Haber

Nazilli'de cinayet son anda önlendi

Yorum Yazın

Aydın'daki intihar olayları meclise taşındı
Nazilli'de kaçakçılara büyük darbe!
Mehmetçiğe paramotordan asker selamı yolladı
Uşak'ta yangın 4 can aldı
Aydın'da Barış Pınarı Harekatı operasyonu: 4 gözaltı
Aydınlı genç intihar etti
Şehit nişanlısını gelinlikle uğurladı
Nazilli’de Afyonlular'dan şehitlere vefa
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!