SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Nazilli’de esnafa siftah sürprizi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nazilli’de esnafa siftah sürprizi
Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği yönetimi, Kurban Bayramı öncesi anlamlı bir çalışmaya imza attı. İçinde bir lira sembolik siftah parası bulunan zarfı sabahın erken saatlerinde dükkanların kapısının altından atarak esnafa güzel bir sürpriz yaptı.
SPOT ALTI

Ahilik geleneğini yeniden canlandırmak için girişimlerini sürdüren Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği, Kurban Bayramı öncesi esnafa güzel bir sürpriz yaptı. Derneğin imkanları dahilinde 400 esnafın dükkanına sabahın erken saatlerinde içinde bir lira siftah parası ve çalışmanın amacına yönelik bilgilerin yazılı olduğu kağıt bulunan zarf dükkan kapılarının altından atıldı.

“SİFTAH BEREKETTİR”


Zarfın içinde konulan kağıtta şu ifadeler yer aldı: “Kökleri Ahi Evran’a dayanan Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde devam eden kendine özgü gelenek ve hiyerarşi ile günümüzde temsil ettiğimiz esnaf arkadaşlarımız. Siftah berekettir, mutluluktur, huzurdur. Ekonominin durgun olduğu bu günlerde hepimiz her gün yeni umutlarla kepenklerimizi açıyoruz. Bugün siftahı bizimle yapın istedik. Sembolik siftah parasının sizlere bol kazanç ve bereket getirmesini diliyoruz.”

ESKİ GELENEKLERİ HATIRLADILAR


Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Füzyon Temizlik şirketinin sahibi Meltem Tuğral, Nazilli esnafları arasında birlik beraberliğe katkı sağlamak ve Kurban Bayramı öncesi esnafa bereket getirmesi dileğiyle böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Ahilik geleneğini yeniden canlandırmak istiyoruz. Daha önce birkaç yerde bu yapılmış biz de onlardan esinlendik” dedi. Sabahın erken saatlerinde dükkanlarını açmak için gelen esnafların zarfı alıp okuduklarında çok duygulandıklarını belirten Tuğral, “Tebrik edenlerin yanında esnafımız eski gelenekleri hatırlayıp çok duygulandıklarını söylediler. Çok güzel tepkiler aldık” diye konuştu.

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın-Denizli Otoyol ihalesi iptal edildiÖnceki Haber

Aydın-Denizli Otoyol ihalesi iptal edild...

Aydın'da polis adaylarının mezuniyet sevinciSonraki Haber

Aydın'da polis adaylarının mezuniyet sev...

Yorum Yazın

Aydın'daki intihar olayları meclise taşındı
Nazilli'de kaçakçılara büyük darbe!
Mehmetçiğe paramotordan asker selamı yolladı
Uşak'ta yangın 4 can aldı
Aydın'da Barış Pınarı Harekatı operasyonu: 4 gözaltı
Aydınlı genç intihar etti
Şehit nişanlısını gelinlikle uğurladı
Nazilli’de Afyonlular'dan şehitlere vefa
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!