SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Aydınlı kadın bir umut bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aydınlı kadın bir umut bekliyor
Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan ve 2 yıldır karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören Selma Çaydamar'ın (65) sağlığına kavuşabilmesi için doktorlar bir hafta içerisinde uygun donör bulunup, nakil yapılması gerektiğini söyledi.
SPOT ALTI

Fatih Mahallesi'nde yaşayan 2 çocuk annesi Selma Çaydamar, karın ağrısı, mide bulantısı ve karın bölgesinde şişlik şikayetleriyle 2 yıl önce önce Aydın Devlet Hastanesi'ne ardından da İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde Çaydamar'a karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Çaydamar, buradaki 1 yıllık tedavisinin ardından İzmir'de özel bir hastaneye sevk edildi. Tedavisine devam edilen Çaydamar'ın, kan değerleri doktorların müdahalesine rağmen yükseldi. Doktorlar aileye bir hafta içerisinde uygun donör bulunup, karaciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Hastaneden eve gelen aile, uygun donörü önce aile yakınlarında aradı ancak bulamadı. Çaydamar, yakınlarında uygun kan grubu bulamayınca B (Rh +) ve 0 (Rh +) kan grubuna sahip hayırseverlere donör olmaları için yardım çağrısında bulundu.


Ata Çaydamar, eşinin 2 yıldır karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğünü belirterek, "Tedavisinde bir türlü ilerleme yaşanmadı. Her geçen gün durumunun daha da kötüye gitmesi üzerine doktorlar karaciğer nakli yapılmasına karar verdi. Ancak bunun için uygun bir donöre ihtiyaç var. Fakat 1 hafta gibi bir süre içinde uygun donörün bulunması gerekiyor. Eşimin yaşı nedeniyle de her donör uygun olamayabiliyor. Nakil için zaman çok az. Bu kadar kısa sürede uygun donör bulmamız çok zor. Eşimin hayatının kurtulması için duyarlı kişilerden donör olmalarını istiyoruz. Umarım sesimizi duyarlar, bizlere yardımcı olurlar eşim sağlığına kavuşur" dedi.

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ADÜ öğrencisi O Ses Türkiye'deÖnceki Haber

ADÜ öğrencisi O Ses Türkiye'de

Bir zamda tren ücretlerine geldiSonraki Haber

Bir zamda tren ücretlerine geldi

Yorum Yazın

Milli halterci Ayşegül'e coşkulu karşılama
Aydın'daki intihar olayları meclise taşındı
Nazilli'de kaçakçılara büyük darbe!
Mehmetçiğe paramotordan asker selamı yolladı
Uşak'ta yangın 4 can aldı
Aydın'da Barış Pınarı Harekatı operasyonu: 4 gözaltı
Aydınlı genç intihar etti
Şehit nişanlısını gelinlikle uğurladı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!