SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Yavuz'dan Davutoğlu'na sert sözler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yavuz'dan Davutoğlu'na sert sözler
AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Açıklamasında, yeni parti oluşumunu da eleştiren Yavuz, AK Parti tabanında karşılık bulamayacaklarını belirtti. 
SPOT ALTI

Elazığ'da düzenlenen Gönül Dostları Buluşması'nda konuşan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “AK Parti bir kişinin, bir faninin, bir ailenin, bir grubun, bir kesimin, bir bölgenin, bir etnik ya da mezhebi grubun partisi değildir. AK Parti bir takım trol örgütlerinin etkisi altına girmişse, soru sorması gereken biz, cevap vermesi gereken partiyi bu gruplara teslim edenlerdir. Devlet yapısıyla aile ilişkileri kesinlikle ayrılmalıdır” cümlesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözlerine Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz’dan tepki geldi. 

“KİMİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORSUNUZ?”

Yavuz yaptığı açıklamada, “Madem AK Parti’yi bu denli önemsiyorsunuz, şimdiye kadar neredeydiniz? Bu zamana kadar susan sizler, şimdi kusmaya başladınız. Hayırdır, kimin değirmenine su taşıma gayreti içine girdiniz?” dedi. Yavuz ayrıca, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan’ın yeni parti kurma çalışmalarına da değinerek, “Zamanında birileri yine yeni bir parti kurmuştu ama tabanımızdan karşılık göremeyince gidip başka partide siyaset yapmaya başladı” diyerek CHP’li Abdüllatif Şener’e de atıfta bulundu.

“PARTİMİZİN MENFAATİNE EN UFAK BİR ÇALIŞMA YAPMADILAR”

Son günlerde yeni parti çalışmaları ile gündeme gelen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti’nin tam tersi bir strateji güttüğünü belirten Yavuz, “Kaç defa referandum yaşadık, seçim yaşadık, bunların çoğu kritik seçimlerdi. Bu dönemlerde, Başkan Erdoğan’ın kardeşim diyerek aday gösterdiği eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan, partimiz için çalışmadı. Hiç birinden zerrece açıklama gelmedi. Başkan Erdoğan dahil herkes sahada gece gündüz demeden çalışırken bu arkadaşlar neredeydi? Şimdi parti kuracakları konuşuluyor. Allah aşkına kimden oy almayı planlıyorlar. AK Parti tabanından mı? Bizim tabanımız bunlara neden güvensin. Bunca seçim dönemi yaşanmış, her seçimde AK Parti’nin tersine çalıştıkları bilinen bu kişileri AK Parti tabanı bu yapılanları görmüyor mu zannediyorlar. 

KENDİLERİNCE AK PARTİ TABANINI KOPARACAKLAR”

Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti’nin tabanını daha tanıyamadığını söyleyen Yavuz, “Bizim için bunca yıl seçimde, referandumda hiçbir şey yapmamışlar, CHP ile birlikte çalışmışlar, şimdi parti kurarak kendilerince AK Parti tabanını koparacaklar. Bizim tabanımızı daha tanıyamamışlar. Bizim derdimiz, davamız belli. Başkan Erdoğan liderliğinde ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine ulaşması için gece gündüz demeden çalışmak. Yolumuz çetin bunu biliyoruz. Ama bu yolda Başkan Erdoğan asla yalnız değildir. Onlar her ne kadar Başkan Erdoğan’ı yalnızlaştırdıklarını düşünseler de gerçek asla öyle değildir. Başkan Erdoğan ile birlikte bu memleketin bekası için, tüm şer odaklarına rağmen güçlü Türkiye için onunla birlikte yürüyen milyonlarca vatan evladı bulunmaktadır” dedi.

“KELİN İLACI OLSA KENDİ BAŞINA SÜRER”

Parti kuracakları konuşulan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun daha cesur davranmaları gerektiği konusunda açıklama yapan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’i de eleştiren Yavuz, “Kendisi zamanında bir parti kurdu. O da bizim tabanımızdan oy alabileceğini düşünerekten böyle bir hamlede bulunmuştu. Ama akıbetinin ne olduğu konusu malumunuzdur. Sıfırı çekince, partiyi kapatıp koşa koşa CHP’nin kanatları altına girdi. Şimdi de Babacan’a ve Davutoğlu’na tavsiyelerde bulunuyormuş. Kendisi zamanında kurduğu partisine zerre katkı sağlayamadı. Onun bu tavsiyelerine karşılık tek bir şey söylemek istiyorum. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer” dedi.

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Naz Naz'da devamÖnceki Haber

Naz Naz'da devam

Köylülere bedelsiz verilsin Sonraki Haber

Köylülere bedelsiz verilsin 

Yorum Yazın

HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!