SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Nazilli’de kriz masası oluşturuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nazilli’de kriz masası oluşturuldu
Nazilli’de Afet Koordinasyon Toplantısı, Belediye Meclis salonunda, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda son günlerde meydana gelen afetlerle ilgili alınması gereken önlemler gündeme geldi.
SPOT ALTI

Nazilli’de olası afet durumunda alınması gereken tedbirler için Afet Koordinasyon toplantısı yapıldı. Önceki gün yaşanan afatta tüm ekiplerin elbirliği ile yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek toplantıya başlayan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, vatandaşların su baskınları, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklarda ihbarlarını 0256 313 20 28 numaralı telefona yapması istedi. 

Alınacak tedbirlerin konuşulduğu toplantıda Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları Mert Öreroğlu, Kadir Mutlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli Koordinatörü Ali Deniz Keşkür, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi birim şefleri ile DSİ sorumluları katıldı. Toplantıda 20 motopomp, 10 kepçe, 3 kanal açma, 6 vidanjör, 6 arazöz, 8 süpürge, 4 bum, 10 kamyon ve 9 itfaiye aracı olmak üzere toplamda 62 aracın anında müdahale için belirlenen noktalarda hazır bekletileceği vurgulandı. 
Yaşanan afet sonrasında Aydın Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri ve Nazilli Belediyesi olarak yaşanabilecek sağanak yağış ve fırtına için Kriz Masası ve Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.  Daire Müdürleri Başkan Yardımcıları ile birlikte mesaiye Belediye Meclis Salonunda başlayan Özcan Koordinasyon merkezinin oluşturulduğu yerin güvenirlik ve iletişim açısından önemine vurgu yaptı. Nazilli’de metrekareye önceki gün 20 kilogram yağışın düştüğünü hatırlatan Kürşat Engin Özcan, “Rüzgarın hızı 80 km’nin üzerine çıkmıştır. Meteorolojiden aldığımız bilgiler çerçevesinde bugün çok daha şiddetli sistem nezdinde yağış ve fırtına beklenmektedir. Bu hususta tüm hemşerilerimi daha duyarlı ve tedbirli olmaya davet ediyorum. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi ekipleri an be an teyakkuzdadır. Yaşanabilecek sıkıntılar noktasında vatandaşımızın belediyemizin 02.563.132.028 numaralı telefondan Afet Koordinasyon Merkezine ulaşmasını önemle rica ediyorum" dedi.

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın'da feci kazaÖnceki Haber

Aydın'da feci kaza

Nazilli yolunda kazaSonraki Haber

Nazilli yolunda kaza

Yorum Yazın

Aydın'da düğünde silahlı yaralama
Karacasu'da intihar!
Aydın'da kaza: 1'i ağır 3 yaralı
Adliyede baygınlık geçirdi
CHP Aydın'da istifa!
Aydın'da yürek yakan olay!
Alıcık Sevim’e sert çıktı
Aydın sallandı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!