Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim
SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Bakan Selçuk'tan Aydın'ın sorunlarına çözüm

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Selçuk'tan Aydın'ın sorunlarına çözüm
AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın’a Otizm ve Engelli Köyü yapılması için çalışma başlatıldığını söyledi.
SPOT ALTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u makamında ziyaret eden AK Parti Aydın milletvekilleri, ildeki bakanlık yatırımları ve bazı talepleriyle ilgili görüşme gerçekleştirdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Partili Aydın Milletvekili Metin Yavuz,  Aydın’da uygun bir yer belirlenmesinin ardından Otizm ve Engelli Köyü kurulması için çalışma başlatılacağını müjdelerken, AK Parti Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, il genelindeki huzurevlerinin bazı ihtiyaçlarıyla türlü sorunlarının ivedilikle çözüme kavuşturulacağını belirtti. 

“OTİZM VE ENGELLİ KÖYÜ İÇİN YER ARAYACAĞIZ”
AK Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u makamında ziyaret makamında ziyaret etti. İl genelinde devam eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yatırımlarıyla bazı taleplerin masaya yatırıldığı ziyaretle ilgili açıklamada buluna AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz, “Sayın Bakanımız Aydınlı olması hasebiyle taleplerimizi de gayet makul karşıladı ve yine önümüzdeki dönemde ilimize Otizm ve Engelli Köyü kurulması için gerekli desteği vereceklerini söyledi. Otizm ve Engelli Köyü kurulması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bakanımıza yer ile ilgili çalışma yapmaya başlayalım dediğimizde de olumlu baktı. Yine bununla birlikte Bakanımıza, Söke, Akbük, Didim, Kuşadası ve Sultanhisar ilçelerimizde bulunan sosyal hizmet merkezleriyle huzur evlerimizin bir takım ihtiyaçlarını ve kadro ihdasıyla ilgili talepleri de ilettik. Bakanımız ayrıca Söke ve Didim Şoförler Odası’nın SGK priminde toplu taşıma araç sahiplerine yardımcı olunması gibi taleplerini içeren bazı konularla ilgili de gerekli talimatları verdi” dedi. 

“BAKANIMIZ AYDIN’IN SORUNLARINA DUYARLI YAKLAŞTI”

Gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk, bizleri gayet sıcak bir ilgiyle karşılayarak taleplerimiz için gereken talimatları verdi. Aydın’da bulunan bazı huzurevlerimizin bir süredir çözüm bekleyen bir takım talep ve sorunlarını ziyaretimiz esnasında Bakanımıza ilettik. Yine ilimizde planlanan bazı projelerle ilgili de kendisinin desteğini istedik. Aydınlı olduğu için her makul talebimize olumlu karşılık verdi. Ziyaretimiz çerçevesinde Bakanımızla bir süre istişare ve değerlendirmelerde de bulunarak Aydın için neler yapabileceğimizle ilgili de fikirlerimizi ilettik. Aydın aynı zamanda Bakanımızın da memleketi olduğu için makul olan taleplerimizi değerlendirmeye alacaklarını söyleyerek olumlu karşıladı. Gerçekleşen ziyarette bizlere gösterdiği yakın ilgi ve Aydınımızın sorunlarına karşı duyarlı yaklaşımlarından ötürü de kendisine teşekkürlerimizi yineliyoruz. Aydın için Ankara’da milletvekili arkadaşlarımızla birlikte ilimizin öncelikli ihtiyaçlarını kapsayan türlü konulara ilişkin zaman zaman bakanlık nezdinde bu tür ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Memur ve emekli maaşı arttıÖnceki Haber

Memur ve emekli maaşı arttı

Nazilli'de şok olay!Sonraki Haber

Nazilli'de şok olay!

Yorum Yazın

Nazilli Bozdoğan yolunda kaza!
İncir ve jeotermali siyasi malzeme olmaktan kurtaracağız
Aydınlı asker intihar etti
Nazilli’de alkışlanacak adam
Alıcık'tan Erim'e teşekkür
Nazilli’de o iddialara yalanlama!
Nazilli'de intihar eden öğretmen kurtarılamadı
Aydın'da 37 aranan şahıs yakalandı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!