Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim
SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

SP'den Nazilli'ye termal turizm atağı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SP'den Nazilli'ye termal turizm atağı
Saadet Partisi (SP) Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca daha da önce de açıkladığı 'Termel Otel Projesi' ile Nazilli'yi termal kent haline getireceklerini, ekonomik kalkınmayı sağlayacaklarını söyledi.
SPOT ALTI

(SİMGE ATA) Nazilli'de adayların netleşmesi sürecinde projelerini ilk olarak açıklayan Saadet Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca, vaatleri arasında yer alan 'Termel Otel Projesi'ne ilişkin detaylı bilgi verdi. Kırca bu proje ile hem ekonomiye hem istihdama hem de sağlık turizmine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

"NAZİLLİ TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK"
Afyonkarahisar ve Kütahya’daki termal turizm merkezlerini örnek gösteren Kırca, "Dünyada eşine az rastlanan Nazilli'nin termal turizmden kazanç elde etmesi için başlatacağımız Termal Otel Projesi ile ilçemizi turizmin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bu projeyi önemseme sebebimizse turizmde yaşanacak hareketlilikle istihdam kapısını açacak olması. Nazilli'nin sahip olduğu termal su, tıpkı Afyonkarahisar ve Kütahya’da olduğu gibi turizm değeri olarak önemli bir yer tutacak" dedi.

DOĞAYA ZARAR VERMEYEN PROJE
Güzelköy mevkiinde hayata geçirilmek istenen projenin çalışmalarını da doğaya zarar vermeden, ağaçları kesmeden gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Kırca, "Proje, spa ve wellness merkezi ile bunları çevreleyen konaklama ünitelerinden oluşacak. Tesis, Nazilli'nin yöresel mimarisi ve tarihi dokusunun çağdaş bir yorumu olarak tasarlanacak" şeklinde konuştu.

300 YATAKLI TERMAL OTEL VE FİZİK TEDAVİ MERKEZİ
Arazinin jeotermal özelliğinden en üst derecede yararlanmak için içerisinde çeşitli donatılar inşa etmek istediklerini ifade eden Kırca, "300 yataklı termal tesis ve otel olacak. Buralar da üzerine yerleştirilecek kubbeler sayesinde aydınlatacak. Bu da doğal olacağının bir göstergesi" dedi. Öte yandan Kırca, oteldeki 300 odanın; 230'unu standart, 44'ünü premium, 16'sını junior suit, 8'ini executive suit, 2'ini de balayı suiti olarak tasarlamak istediklerini söyledi. Kırca, tesiste yer vermek istedikleri diğer donatıları da şu şekilde sıraları: "Bu tesisin turizm hizmeti vermesinin yanı sıra Nazilli'nin dünyaya açılan penceresi olmasını da istiyoruz. Bu bakımdan içerisinde konferans alanı, çok amaçlı salonlar, balo salonu, yüzme havuzları, yöresel ürünler satış üniteleri, açık ve kapalı otoparklar yapmak istiyoruz. Öte yandan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olmasını da istiyoruz. Bu bakımdan sağlık turizmi alanında da ilçemize büyük katkılar sağlayacaktır."

 

spden-nazilliye-termal-turizm-atagi-96152-34c1a3e8fcb17acd0cf2ecacb64e4cbb.jpgspden-nazilliye-termal-turizm-atagi-96152-a5e2fd700fa490e0eac77aaeb75e96ff.jpgspden-nazilliye-termal-turizm-atagi-96152-4e17bcd6da42ab18eb06518b2b57135d.jpg

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhur İttifakı Nazilli'de gövde gösterisi yaptıÖnceki Haber

Cumhur İttifakı Nazilli'de gövde gösteri...

Nazilli’de hasret bitiyor Sonraki Haber

Nazilli’de hasret bitiyor 

Yorum Yazın

Nazilli Bozdoğan yolunda kaza!
İncir ve jeotermali siyasi malzeme olmaktan kurtaracağız
Aydınlı asker intihar etti
Nazilli’de alkışlanacak adam
Alıcık'tan Erim'e teşekkür
Nazilli’de o iddialara yalanlama!
Nazilli'de intihar eden öğretmen kurtarılamadı
Aydın'da 37 aranan şahıs yakalandı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!