Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim
SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Posacı, “Gerekli girişimlerde bulunacağız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Posacı, “Gerekli girişimlerde bulunacağız”
AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu üyesi Rıza Posacı, Koçarlı'da taşkından zarar gören arazilerde incelemede bulundu.
SPOT ALTI

(MURAT TAN) Beraberindeki Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri (DSİ) yetkilileriyle aşırı yağışlar sonucu Büyük Menderes yatağındaki debinin yükselmesiyle sular altında kalan arazilerdeki zararı yerinde inceleyen AK Partili Posacı, afetten ötürü mağdur olan çiftçiler için borçlarının uzun vadeye ertelenmesi ve gerekli desteklerin sağlanması doğrultusunda girişimlerde bulunacağının sözünü verdi.

"ÇİFTÇİLERİMİZ TARSİM BAŞVURULARINI AKSATMAMALIDIR" 

Bölgede DSİ ekiplerinin 26 iş makinesiyle hummalı çalışmalarda bulunduğu bilgisini veren Posacı, "DSİ ekiplerimiz taşkın başlar başlamaz deyimi yerindeyse canlarını dişine takarak çalışıyorlar. Kendilerine özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, çiftçilerimizeyse geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. Tabi taşkından dolayı ekili ve dikili bazı arazilerde de zarar meydana gelmiş bulunuyor. Ben tüm çiftçilerimizin iş işten geçmeden TARSİM'e başvuru noktasında hızlı davranmalarını öneriyorum" dedi. 

"SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ" 

Geçtiğimiz yıl artan döviz kuru nedeniyle üreticilerin artan girdi maliyetlerine karşı çözüm bulabilmek için de AK Parti olarak gereken çözümü sağladıklarını söyleyen Posacı, "2018'de üreticilerimizin tarım kredilerini yeniden vadelendirmesine yıllık yüzde 11 oranında faiz uygulanması kararı alınmıştı. Bu uygulamadan da birçok çiftçimiz yararlanmıştı. En son yaşanan afetle ilgili olarak da çiftçilerimizin borçlarının uzun vadeye ertelenmesi ve türlü desteklerin sağlanması noktasında da elimizden geldiğince gerekli girişimlerde bulunarak bürokratik kanattan da gerekli desteklerin sağlanması için üzerimize düşeni yapacağız. Suların çekilmesiyle oluşan zarar daha net ortaya çıkacaktır. Kapsamlı zarar tespitinin ardından çifçilerimiz müsterih olsunlar, sürecin en başında olduğu gibi takipçisi olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

posacidan-taskin-magdurlarina-destek-sozu-gerekli-girisimlerde-bulunacagiz-88645-558e69e5cb408849a8b9c5252c6a3e20.jpgposacidan-taskin-magdurlarina-destek-sozu-gerekli-girisimlerde-bulunacagiz-88645-99672f462169b1372b1807f627834abe.jpgposacidan-taskin-magdurlarina-destek-sozu-gerekli-girisimlerde-bulunacagiz-88645-a305a855023e85fb2dcabf8a83a085e9.jpgposacidan-taskin-magdurlarina-destek-sozu-gerekli-girisimlerde-bulunacagiz-88645-c44c6fdcc4f554bfa95926b70d0207aa.jpg

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özakcan'dan esnafa müjdeÖnceki Haber

Özakcan'dan esnafa müjde

Nazilli Ziraat Odası İzgü ile 'devam' dediSonraki Haber

Nazilli Ziraat Odası İzgü ile 'devam' de...

Yorum Yazın

Aydın'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret
Canına kıydı!
Nazilli'de yaşlı kadın kayboldu
Nazilli polisinden başarılı operasyon
Aydın'da görevli uzman çavuş intihar etti
Nazilli'de mahkum firar etti
AK Parti Aydın Milletvekili Erim'in ralli tutkusu
Nazilli'de abi kardeş kavgası kanlı bitti
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!