Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim
SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Nazilli'deki oto galericiler belgelendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nazilli'deki oto galericiler belgelendirildi
Nazilli Ticaret Odası'nın verdiği sınav ve belgelendirme hizmetiyle oto galeri sahipleri ve çalışanların alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları yapıldı.
SPOT ALTI

(HABER MERKEZİ) İkinci el motorlu araçlar satışı yapan tüm işletme sahiplerinin alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi için Nazilli Ticaret Odası tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verildi. Meslek Sınavı niteliğinde yapılan sınavlar teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı yapıldı. İkinci el oto satışı yapan işyeri sahipleri ile bu mesleği yapmayı düşünen kişilerin katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazandı.

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, "Nazilli Ticaret Odası, belge zorunluluğu bulunan iş kollarında Mesleki Yeterlilik Belgesi hizmeti vermeye devam etmektedir. Nazilli merkez ve altı ilçenin yetki alanı içinde olması nedeniyle Bölge Odası olmanın sorumluluğunu taşıyan kurumumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından verilen yetki çerçevesinde tüm iş kollarında azami derecede hizmet ve belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir. Motorlu Kara Taşıtları sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ile yakın bir zamanda iş yeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız sınava başvurular devam etmektedir. Yazılı ve performans sınavı olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda motorlu kara taşıtları ticareti yapan iş yeri sahiplerimiz tecrübelerini ve bilgilerini yansıttılar. Sınava giren tüm adayların başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum." dedi.

Verilen hizmetin sadece otomotiv sektörüne yönelik olmadığına dikkat çeken Arslan, "İnşaat sektörünün tüm dalları, Metal Sac İşlemeci, Metal Kesimci, Kaynakçılık, CNC Programcısı, Makine Bakımcısı, Servis Şoförlüğü ve Emlakçılık gibi birçok sektörde de sınav ve belgelendirme hizmeti vermekteyiz." diye konuştu.

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Millet İttifakı Kılıçdaroğlu için bir araya geldiÖnceki Haber

Millet İttifakı Kılıçdaroğlu için bir ar...

Nazilli’de 23 Nisan coşkusuSonraki Haber

Nazilli’de 23 Nisan coşkusu

Yorum Yazın

Nazilli Bozdoğan yolunda kaza!
İncir ve jeotermali siyasi malzeme olmaktan kurtaracağız
Aydınlı asker intihar etti
Nazilli’de alkışlanacak adam
Alıcık'tan Erim'e teşekkür
Nazilli’de o iddialara yalanlama!
Nazilli'de intihar eden öğretmen kurtarılamadı
Aydın'da 37 aranan şahıs yakalandı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!