Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim
SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Kanser Hastaları Kapalı Ameliyatla Sağlığına Kavuşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kanser Hastaları Kapalı Ameliyatla Sağlığına Kavuşuyor
Aydın Devlet Hastanesi'nde kolon ve rektum kanseri hastaları kapalı (laparoskopik) yöntemle ameliyat ediliyor. Hastalar daha kısa surede ve açık cerrahiye kıyasla daha kaliteli bir süreç geçirerek sağlıklarına kavuşarak taburcu edildi.
SPOT ALTI

Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Ali Duran öncülüğünde genel cerrahi uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından 2 ay içerisinde kalın bağırsağın çeşitli yerlerinde kanser olan 8 hastanın ameliyatı kapalı olarak yapılacak başarılı bir şekilde tamamlandı.

Op. Dr. Ali Duran kapalı yöntemle gerçekleştirilen bu ameliyatlarla hastalara yüksek yaşam kalitesi, daha az ağrı, daha iyi kozmetik ve açık cerrahi kadar tatmin edici onkolojik sonuçlar sunabildiklerini anlattı. Laparoskopik ameliyatların, karın içerisinde ve ameliyat alanlarında daha az hasar meydana getirdiğini ve iyileşmenin daha kolay ve hızlı olduğunu vurguladı. Karın içinde ulaşılması en zor bölgelere bile laparoskopi yöntemiyle rahatlıkla ulaşılabildiğinin, bu sayede tedavi başarısının arttığının altını çizdi. Dr. Duran, hastaların ameliyat sonrası yaşamlarına daha konforlu dönmeleriyle birlikte onkolojik tedavilerinin de hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

“AÇIK AMELİYAT KADAR GÜVENLİ”

Kanser cerrahisinde gerek açık gerekse kapalı yöntemle yapılan bütün ameliyatlarda belirli risklerin olduğunu belirten Duran, laparoskopik cerrahinin de kendine has komplikasyonlarının olduğunu ancak bu teknik için özel eğitim almış bir cerrahi ekip tarafından yapıldığı zaman açık cerrahi metot kadar güvenli olduğunu belirtti.

50-70 YAŞ ARASI OLANLAR ÜCRETSİZ TARAMA YAPTIRABİLİR

Bu tür ameliyatların Aydın Devlet Hastanesi bünyesinde artık daha sık yapılacağını ifade eden Op. Dr. Ali Duran, “Tanı alan hastaların paniğe kapılmadan Aydın Devlet Hastanesine başvurmaları gerekiyor.

Ayrıca mart ayının kolon (kalın barsak) kanserinde farkındalık ayı. 50-70 yaş arasındaki kişilerin KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) ve aile hekimlerine giderek ücretsiz bir şekilde GGK (Dışkıda gizli kan) bakılarak tarama programına girmeleri gerekiyor” dedi.

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın'ın GururuÖnceki Haber

Aydın'ın Gururu

Naz-Naz'a Dişli RakiplerSonraki Haber

Naz-Naz'a Dişli Rakipler

Yorum Yazın

Aydın'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret
Canına kıydı!
Nazilli'de yaşlı kadın kayboldu
Nazilli polisinden başarılı operasyon
Aydın'da görevli uzman çavuş intihar etti
Nazilli'de mahkum firar etti
AK Parti Aydın Milletvekili Erim'in ralli tutkusu
Nazilli'de abi kardeş kavgası kanlı bitti
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!