50 berber karantinaya alındı

Normalleşme dönemi kapsamında faaliyetleri başlatılan berberlerin denetimini gerçekleştiren filyasyon ekibinde yer alan bir doktorda koronavirüs tespit edildi. Doktorun ve denetimde bulunduğu 50 berberin karantinaya alındığı bildirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Normalleşme sürecinde açılan berberleri denetleyen ekipte yer aldığı belirtilen bir doktorun koronavirüs testi pozitif olarak çıktı. Görevlinin denetlemelere katılmış olduğu ilçedeki 50 berber ve çalışanları ile testi pozitif  çıkan doktor, yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 günlük ev karantinasına alındı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde geçtiğimiz hafta açılan berber ve kuaförleri denetleyen Sağlık Bakanlığı tarafınca görevlendirilen  denetim ekibinde sorumlu bir personelin koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. Tavşanlı ilçesinde 100 işyerinden denetimi yapılan 50 berber ve kuaför bütün mensupları ile beraber 14 günlük karantinaya alındı.

50 BERBER DENETLENDİ

Tavşanlı ilçesinde, koronavirüs salgını sebebiyle bir süreliğine kapatılan berber ve kuaförler geçen hafta normalleşme süreciyle beraber tekrar açılarak hizmet vermeye başladı. İlçedeki berberleri denetleyen ekipteki bir doktora yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerce oluşturulan filyasyon çalışmasında 100 iş yeri bulunan ilçede, testi pozitif yönde çıkan doktorun 50 kadar berber denetlemesine katılmış olduğu belirlendi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 50 berber ve mensubu 14 günlük ev karantinasına alınarak  test yapıldı.

DOKTOR İLE BERBERLER KARANTİNADA

Kurul kararınca karantinaya alınanlar içinde yer alan Tavşanlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli, berber ve çalışanlara koronavirüs testi yapıldığını ve sonuçlarının beklendiğini ifade ederek, "Salonlarımızı  kontrol etmek için gelen doktorun test sonuçları pozitif çıktığından ötürü ilçemizde denetlenen 50 berber kuaför salonu kapatılıp, salon sahiplerine test yapıldı. Sonuçlar bekliyoruz, 50 iş yeri sahibi arkadaşımız elemanlarıyla birlikte 14 gün evlerinde karantina da kalacak" dedi.

Testi pozitif çıkan doktorun ise Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki pandemi servisinde tedaviye alındığı belirtildi.

19 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.