Aydın'da son dakika

CHP'de 26 istifa

(BURHAN CEYHAN )

Aydın’ın Söke İlçesinde CHP Eski İlçe Başkanı Suat Durukan’ın da bulunduğu 26 kişi partiden istifa etti. Suat Durukan, “Parti Özlem Çerçioğlu partisine dönüşmüştür” dedi.

CHP Söke İlçe Eski Başkanı Suat Durukan ve 26 üye ellerinde dilekçe ile ilçe seçim kuruluna giderek partiden istifa etti. Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve iki meclis üyesinin istifasının ardından 26 kişinin daha istifa etmesi CHP’de bomba etkisi yarattı.

CHP Eski İlçe Başkanı Suat Durukan yaptığı açıklamada; “Aydın ve ilçelerindeki belediye başkan adayı belirlemelerinde liyakat, vefa, başarı, ön seçim, yerele uygun aday kriterleri dikkate alınmadan adaylar tespit edilmiştir. Belirlenen adayın hangi kriterlere göre seçildiğinin, tercih edilmeyen adayın neden tercih edilmediğinin belli olmadığı, başarı ile çalışıp hizmet etmiş dürüst, namuslu, çalışkan belediye başkanları ile neden yola devam edilmediğinin sebebi izah edilmemiştir. Önümüze kim etkili ve yetkili birisinin adamı ise onun aday gösterildiğinin söylenildiği adaylar konmuştur.”

“CHP, ÖZLEM ÇERÇİOĞLU PARTİSİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Parti içinde demokrasi, şeffaflık ve adaletin kalmadığını öne süren Suat Durukan, “Aydın yerelinde parti Özlem Çerçioğlu partisine dönüşmüştür. İlçe yönetim kurulu olarak görev yaptığımız 4 yıl boyunca Söke örgütüne hiç gelmemiş, yöneticileri hiç arayıp sormamış, kendisinden 18 Ekim 2018 tarihinde makamına giderek nezaket ziyareti için istemiş olduğumuz randevuya cevap bile vermemiş, işine gelince örgütten işine gelen kişiyle görüşüp onun dışında örgütle işi olmamış Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın’da genel merkezce sözüne en çok itibar edilen kişi olmuştur. Bizlere bu sağlıksız yapının dışına çıkmaktan başka yol kalmamıştır. Bu seçimde oy vermeyeceğimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nden bu sözlerimizle tepki göstererek istifa ediyoruz. Partinin bir gün çağın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına uygun, modern, gerçek bir halk partisi kimliğine dönüşeceği umuduyla partimizden ayrılıyor, herkese saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.

21 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.