Nazilli'ye yeni yollar açılıyor

Nazilli Belediyesi Dallıca Mahallesine yeni yollar açtı. Alt yapıları tamamlanan yolların parke taşı döşeme çalışmalarına başlandı.

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Dallıca Mahallesinde yeni yollar açıldı. Dallıca köprüsünü geçince Dallı Çayına paralel olarak Devlet Karayoluna kadar 535 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde olan yolun yanı sıra, bu yol ile birleşen 3 ayrı yol açıldı. İnşaatı yeni eğitim öğretim dönemi başında tamamlanan Bahçeşehir Kolleji Binasının arka ve ön tarafında açılan yeni yollara öncelik verilerek, 4 tane yolun alt yapı çalışmaları, yağmurlama ve kanalizasyon bağlantıları yapıldı. Hemen ardından stabilizeleri gerçekleştirilerek kenar bordürleri döşendi.

"KONUTLAŞMANIN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ"

Toplamda 9114 metrekare parke taşı kaplanacak olan yeni yolların en kısa süreçte tamamlanarak hizmete sunulacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Nazilli’de yerleşim alanlarının büyümesiyle orantılı olarak yeni yollarımız hızla açılmaya devam ediyor. Ekiplerimizin yaptığı çalışmalarla yolu olmayan bölgelerimize yeni yollar kazandırarak konutlaşmanın da önünü açıyoruz. Ulaşım sorununu çözmekle birlikte, gelişimin yeni alanlara doğru kaymasına da katkı sağlıyoruz. Biz kalıcı belediye hizmetleriyle vatandaşın taleplerine göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir sorunu ötelemeden çözüm üretiyoruz. Kararlılıkla ve görev aşkıyla çalışmaya devam ediyoruz. Nazilli büyüyor, genişliyor, güzelleşiyor” dedi.

MAHALLE YOLLARI YENİLENECEK

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, mahalle gezileri kapsamında ilçeye bağlı Işıklar Mahallesi'ni ziyaret etti. Başkan Alıcık, Büyükşehir Yasası sonrası köy statüsünden mahalle statüsüne geçen Işıklar’da deforme olan yolların yeniden yapılmasının talimatını verdi.

Işıklar Mahallesi sakinleri ve Mahalle Muhtarı Nurettin Karabulut ile bir süre sohbet eden Başkan Alıcık, kendisine eşlik eden Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Erdemir, İbrahim Özkan ve Fen İşleri Müdürü Sevkan Pekuğur ile Nazilli Belediyesi tarafından daha önce mahallede yapılan çalışma ve hizmetleri inceledi.

‘KIŞ GELMEDEN MÜDAHALE EDİYORUZ’

Parke taşı kaplı sokaklardaki kullanımdan dolayı ve daha çok fiziki şartlardan dolayı oluşan çökme ve deformelere dikkat çeken Başkan Alıcık, Işıklar Mahallesi'ndeki yollara yeniden parke taşı kaplanması talimatını verdi. Önceki taşların tamamının sökülerek yeniden yapılmasını uygun gören Başkan Alıcık, “Mahallemiz konum olarak düz alanda değil. Doğal olarak konumundan dolayı zeminde kaymalar oluyor. Bu nedenle her ne kadar düzgün döşeme yapılmış olsa da, bir süre sonra çöküntüler oluşuyor. Kış şartları buna daha da etken oluyor. Önümüz kış ve Nazilli Merkezde yaşadığımız kışın daha ağırını yaşıyor kırsaldaki mahallelerimiz. Kara kış gelmeden deforme olan bu yolları tamamlayıp mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

20 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.