Aydınlı kadın doğumda hayatını kaybetti

İzmir’de yaşayan Karacasulu Mehmet Ali-Huriye Karaca Çay çiftini, dünyaya gelen ilk erkek bebekleri ayırdı. Kaynak: Karacasu'ya acı haber!

Henüz 3 yıllık evli genç kadın, ilk bebeğini dünyaya getirirken kalbinin durması sonucu hayata ve sevenlerine veda etti. Bebeğini kucağına alamadan hayata gözlerini yuman Huriye Çay (24), Karacasu’yu yasa boğdu.

İzmir’in Buca İlçesinde pide salonu işleten Karacasulu Mehmet Ali Çay, yaklaşık 3 yıl önce memleketi Karacasu’nun Ataköy Mahallesinde yaşayan Çavuş lakaplı İbrahim Karaca’nın kızı Huriye Karaca ile hayatını birleştirdi. Karacasu'da yapılan düğün töreninin ardından İzmir’e gelin giden Huriye-Mehmet Ali Çay çifti evliliklerinin 3. yılında dünyaya gelecek ilk bebeklerini kucaklamak hayaliyle yanıp tutuşuyordu. Mutlu bir evlilikleri olan genç çifti, ölüm ayırdı. İzmir’de özel bir hastanede doğuma giden Huriye Karaca Çay, sabaha karşı erkek bebeğini dünyaya getirdiği esnada kalbi durdu. Bebeğini kucağına alamadan ve bir damla süt dahi veremeden genç yaşta hayata veda eden Çay, başta ailesi ve sevenlerini yasa boğdu.

AYLIK KONTROLLERİNİ HİÇ İHMAL ETMEMİŞTİ

Ailesi Ataköy Mahallesi'nde oturan evin tek kızı Huriye Karaca Çay’ın hamileliği esnasında her ay düzenli olarak özel doktora kontrole gittiği, hamileliği süresince sağlık durumunun da çok iyi olduğu öğrenildi. Bebeğini kucağına alırken doğum esnasında kalbi duran 3 yıllık hayat arkadaşını kaybetmenin acısıyla yıkılan evin tek oğlu Mehmet Ali Çay’ın 4 yıl önce de annesi Aysel Çay’ı toprağa verdiği öğrenildi. Acı haber Karacasu’ya kor gibi düştü. Ataköy ve Dereköy Mahalleleri genç kadının acı haberiyle yıkıldı.

Genç yaşta hayatını kaybeden Huriye Çay’ın cenazesinin Çarşamba günü Karacasu’nun Dereköy Mahallesi'nden kaldırılacağı öğrenildi.

08 Ekim 2019 Aydin/ Karacasu- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.