Aydın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açılıyor

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Aydın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binasına taşınıyor. Yaklaşık 35 milyon lira maliyete yapılan Sağlık Kompleksi Ekim ayında hizmete girecek.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı tüm idari birimler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin de bulunduğu İzmir Bulvarı üzerindeki Sağlık Kompleksi, Ekim ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.
Vatandaşlar artık rahat bir şekilde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde tedavi olabilecek. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 6 bin 500 metre kare alanda 50 ünitede 8 uzman diş hekimi protetik diş tedavisi, endodonti, pedodonti, periodontoloji ile nitelikli, kaliteli ve de kesintisiz hizmet verecek.
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından taşınmaya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle: “Mevcut Aydın İl Sağlık Müdürlüğü binasının fiziki yetersizliği dolayısıyla müdürlüğe bağlı birimlerin bazıları kiralık olarak tutulan farklı binalarda hizmet vermek durumunda kalmıştı. Gerek dağınık yapının revizyonu gerekse de hizmet bütünlüğünün sağlanması Aydın halkımıza verilen sağlık hizmetlerinin hız ve konforunu arttıracak ve ilimize yakışır şekilde bakanlığımızın sağlık vizyonunu yansıtacaktır. Yeni hizmet binamızda Müdürlüğümüze bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Destek ve Personel Hizmetleri Başkanlığı, Acil Sağlık ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 32 bin metre karelik alanda 500 çalışanımızla hizmet vermesi planlanmaktadır”

27 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.