Özlem Çerçioğlu: Yargı önünde hesap verecekler

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği iddiasıyla hakkında açılan soruşturmadan takipsizlik alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kendisine iftira atanların yargı önüne çıkacağını söyledi.

Beraberinde CHP Aydın Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Bülent Tezcan ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile Aydın Atatürk Kent Meydanı’ndaki Demokrasi Çadırı’nı ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla açılan soruşturmada takipsizlik kararıyla verilmesiyle ilgili sessizliğini bozan Çerçioğlu, “Bu iftirayı bize atanlar elbet yargı önüne çıkacak” diye konuştu.

“AVUKATLARIMIZ BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAK”

15 Temmuz 2016’daki İhanet Kalkışması’nın ardından hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla soruşturma açılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu ile ilgili Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz günlerde takipsizlik kararı vermişti. Konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruyla ilgili açıklamada bulunan Çerçioğlu, “Bizim hukukçularımız, avukatlarımız bu işin peşini bırakmayacak. Bu iftirayı bize atanlar elbet yargı önüne çıkacak. O zamanda söylemiştik. Gerçekten çok büyük bir iftira atıldı. Bu iftiraları atan kişilere, elbette yargı önünde gereken işlemler yapılacak. Bu tip işler, FETÖ’nün ekmeğine yağ sürmektir. Bunlar neden, niçin bu iftirayı attılar? Bunların mutlaka araştırılması gerekiyor. Bizim hukukçularımız, avukatlarımız bu işin peşini bırakmayacak. Bu iftirayı bize atanlar elbet yargı önüne çıkacak” dedi.

“FETÖCÜLÜK BİZE YAPIŞMAZ”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan CHP Aydın Milletvekili Tezcan ise yaptığı açıklamada, “Biz belediye başkanlarımızdan eminiz. FETÖ’cülük bize yapışmaz. Bize yapışması mümkün değildir. Bizim belediyemize başkanlarımıza bu işin özellikle bir iftira kampanyası olarak atıldığını hepimiz biliyorduk. Şunu herkes bilsin ki, bizim konuda takipsizlik yada beraat etmemiz için FETÖ borsasına ihtiyacımız yok. Namuslu yargı ve hukuk olduğu sürece. Biz belediye başkanlarımızın masumiyetini biliyoruz” diye konuştu.

30 Eylül 2019 Aydin- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.