Milli Park'ta saat değişikliği

Aydın Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürlüğü, ziyaretçilerden gelen yoğun talepler üzerine giriş ve çıkış saatlerinde değişiklik yaptı. Ayrıca Milli Parkın girişine yapılan yeni tabela ve değişim gözden kaçmadı.

Yılın her mevsiminde doğaseverlere pek çok güzelliği bir arada sunan koruma alanları, kış, ilkbahar ve yaz ayının bir kısmını kapsayan yılın ilk 6 aylık döneminde ziyaretçi akınına uğruyor.
Yaz aylarında Ege Bölgesindeki vatandaşların en çok talep ettiği Aydın Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, ziyaretçilerden gelen isteği geri çevirmedi. Sezon başında giriş saatleri 08:00-16:00 ve çıkış saati ise 19:00 olarak açıklanmıştı. Milli Parkı Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talep üzerine çıkış saatini 19:30’a çekti.

Ziyaretçilerin daha uzun süre Milli Parktan yararlanmaları amacıyla giriş ve çıkış saatlerinde değişim yapan Aydın Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle; “Milli Parkımızın giriş ve çıkış saatleri ziyaretçilerimiz talepleri doğrultusunda aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir. Giriş saati 08:00-17:30 çıkış saati ise 19:30 olarak düzenlenmiştir.

Milli Parkımızın araç kapasitesi dikkate alınarak ekstirem durumlarda giriş saatleri idaremiz tarafından ilan edilerek geçici olarak erkene alınabilecektir. Ziyaretçilerimizin memnuniyeti önceliğimizdir.”
Ayrıca Milli Park’ın girişinde de ziyaretçilerin rahat ve hızlı bir şekilde içeriye girmesini sağlamak için iki giriş ve tek çıkış şeklinde düzenleme yapıldı. Girişlere yerleştirilen HGS ile artık ziyaretçiler uzun araç kuyruğunda beklemeden Milli Parka girip doğal güzelliklerin görme ve denize girip serinleme fırsatı buluyor.

24 Temmuz 2019 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.