Pehlivan Kılıçdaroğlu'nun ziyaretini manidar buldu

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini “Kılıçdaroğlu’nun kentimizi ziyaretinin, CHP’nin terör destekçileri ve sözcüleri ile birlikte olduğu günlerde olmasını zamanlama açısından manidar buluyoruz.” şeklinde değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde Aydın halkının Millet İttifakı’na vermiş olduğu destekten dolayı ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı.

MHP Aydın İl Başkanı Pehlivan ise, Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretini manidar bulduğunu açıkladı.
Pehlivan’ın yazılı açıklamışı şöyle; “Cennet Aydınımızın Yunanlılar tarafından işgal edilmesinin ardından Aydınlı hemşehrilerimizin, yiğit Efelerimizin birlikte Malgaç Baskını ile başlayan kurtuluş mücadelesi nihayet 7 Eylül 1922'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordumuz ile zafere ulaşmıştır. Büyük Türk Atatürk komutasında Aydınımızın yiğit Efelerinin tarihe not düştüğü bu anlamlı günde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kentimizi ziyaretinin, CHP’nin terör destekçileri ve sözcüleri ile birlikte olduğu günlerde olmasını zamanlama açısından manidar buluyoruz.
Türk milletimizin vicdanları önünde Diyarbakır’da sergilenen terör seviciliğinden sonra, kahraman Efeler diyarında, bu güzel günde yapılan ziyaretin milli samimiyetsizlik olduğu açıktır. Milli şuur yüklü, Efeler yuvası Aydın kentimizdeki mitingin benzerini, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde, bir tarafında Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu diğer tarafında Diyarbakır’da evlatları bebek katili PKK terör örgütü dağa kaçırılan gözü yaşlı anaları alarak yapmasını; PKK'yı ve tüm terör örgütlerini lanetleyip kandırılan gençlerin ailelerine teslim edilmesi yönünde çağrıda bulunmaya, terörü lanetleyip, Pençe Harekatı ve Kıran Operasyonu’ndan dolayı kahraman Mehmetçiğe başarılar dilemesini bekliyoruz. Dönemin vatan hainlerine, Türk Vatanını bölme gayretlerine, Türkçe dışında dil sevdasına düşenlere haddini bildiren büyük Atatürk önderliğindeki Türk Milletinin; tarihi tekerrür ettirmek isteyenlere, tarihi dersler vereceğini de belirtmek isterim.
Türk Milletinin güçlü geleceğini ve lider ülke olma iradesini; hiçbir güç mani olamayacak, hainlerin planları hayalin ötesine geçemeyecektir.
Bunun teminatı da Cumhur İttifakı ile milli duruşunu gösteren Türk Milletimiz'dir.
Bu güzel günde; Büyük Türk Atatürk komutasında Aydın'ın kurtuluşunda büyük kahramanlık gösteren yiğit Efelerimize, kahpe Yunan tarafından işgal sırasında şehit edilen hemşehrilerimize Allah'tan rahmet diliyor, güzel Aydınımızın Kurtuluş Bayramını kutlarız”

07 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.