AK PARTİ NAZİLLİ'DE DEPREM!

AK Parti'nin Nazilli İlçe Teşkilatı kurucularından olan ve bir dönem ilçe yönetiminde görev almış tanınmış siyasetçi kitapçı yazar Ali İhsan Dilmen, 18 yıllık partisinden istifa etti.

Nazilli İlçe Teşkilatı kurucuları arasında yer alıp kuruluşundan bu yana il yönetim kurulu, ilçe yürütme kurulu dahil partinin değişik kademelerinde görev alan Ali İhsan Dilmen, AK Parti'de daha fazla siyaset yapmayı doğru bulmadığından istifa ettiğini açıkladı. Dilmen’in istifası parti içinde büyük yankı uyandırdı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyuran Dilmen’in, “Bugüne kadar AK Parti'nin il Yönetim Kurulu dahil değişik kademelerinde görev yaptım. En son 2014 yılında ilçe yürütme kurulunda görev aldım ve bu görev süresinde yapılan 2014 Yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanamadığımız için ilçe başkanımız ve 21 yönetim kurulu üyesi istifa ettik. O tarihten bugüne AK Parti'nin hiç bir kademesinde görev almadım. Buna rağmen yapılan seçim ve referandumlarda partimin başarısı için çalıştım. Ancak, milletimiz için kurucusu olduğum ve başarısı için çalıştığım AK Parti'nin son yıllarda ilkelerinden saparak yanlış söylemler ve politikalarla milletimizden uzaklaşmaya başladığını müşahede ettim ve elimden geldiği, dilimin döndüğü kadar gördüğüm yanlışları ifade etmeye çalıştım” dedi.

Partisi için iyi niyetini koruyup yapılan yanlışlar üzerine hiçbir niyet sorgulaması yapmadığını, kişisel hesaplaşma ve yargılama yolunu tercih etmediğini ifade eden Dilmen, şöyle devam etti; “Birileri gibi 'Niyet yargıçlığına' soyunmadım, tevessül etmedim. Son zamanlarda içeriden yapılan eleştirilere karşı takınılan tavır ve dün birlikte yürüdüğümüz ve başarı destanı yazdığımız yol arkadaşlarımız ve önderlerimize yapılan 'Hain, menfaatçi, AK Parti'yi yıkmak için yapılan planların, projelerin elemanı' olarak yaftalanmalarını kabul etmem mümkün değildir. Bu suçlamalar herhangi bir partili tarafından yapılsa tevili kabil olabilirdi. Ancak en üst perdeden bu suçlamalar yapılıyor ve ilimizden seçilmişlerin dahi dün saygı duyduğu 'Genel Başkanım' dediği kişiler için elinde somut bir belge ve bilgi olmadan 'Menfaatçi, bölücü, fitneci vb' suçlamalarda bulunmasını kabullenmem mümkün değildir” dedi.

“AK Parti'de, Hz. Ömer tavrı arayanlardan öncelikle Hz. Ömer tavrı görmek, itiraz edenleri dinlemek, uyguladıkları politikalarının ve kullandıkları söylemlerin meşrutiyetini açıklamalarını beklerdim” diyerek sözlerini sürdüren Dilmen, “Ama bunu göremedim. Son zamanlarda muhalif seslere karşı agresif söylemlerden medet uman tutumuyla AK Parti'de siyaset yapmayı doğru bulmuyorum ve kurucusu olduğum AK Parti'den istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dilmen’in açıklamasının devamında, “Milletimiz; tıkanan ve kutuplaşan siyaseti yine derin irfanıyla aşacak ve tarihe olan yürüyüşünü sürdürecektir. Ülkemizin sosyolojik dinamikleri, Anadolu insanının mayasını yoğuran barış ve kardeşlik ülküsünün besin kaynağı, İslamın aşk ve irfanıyla yükselecektir. Milletimiz; yeni sözler ve yeni gayretlerle bölgesine yön vermeye azmetmiş evlatlarıyla yoluna devam edecektir. Milletimiz; geleceğe, adalete, merhamete, hukuka ve demokratik siyasete olan inancıyla, yeni umutlar için yeni yolları mutlaka bulacaktır. Her ne oluyorsa, olanlar milletimiz ve insanlığa hayırlı olsun. Kamuoyuna saygılarımla” şeklinde görüşlere yer verildi.

17 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.