Kazanan Hulki Baba!

Üç üyenin istifasıyla düşen Nazilli Ticaret Odası 4. Meslek Grubu üyeleri, yeni temsilcilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin galibi ise Nuri Arslan’ın desteklediği mavi listeyle asil üye olarak yönetime giren iş adamı ve Nazilli Belediyesi MHP Meclis Üyesi Hulki Karakaya ve Suat İşbilen oldu.

Nazilli Ticaret Odasında 1 Ekim’de yapılması gereken ancak Bakanlar Kurulu kararıyla Nisan ayına ertelenen oda ve borsa seçimleri öncesinde üç üyesinin istifasıyla düşen 4. Meslek grubu (otomotiv) üyeleri sandığa gitti. İki kişinin Nazilli Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi olması için beyaz ve mavi listede yer alan isimler, sandıkta kıyasıya yarıştı.Beyaz listede, yeni oluşturulacak yönetimde ismini göremeyince sosyal medya üzerinden mevcut yönetimi eleştirmeye başlayan Doğan Güneş ilk sırada yer alırken ikinci sırada ise İsa Çelik yer buldu. Fakat, Hulki Karakaya karşısında başarılı olamadılar.

MAVİ LİSTE KAZANDI

Bunun karşısında mavi listenin ilk iki ismi Hulki Karakaya ve Suat İşbilen’den oluştu. Sabah saat 09’da başlayıp 16,00’ya kadar devam eden oylama sonucunda mavi liste 55, beyaz liste ise 18 oy aldı. Bu sonuçla mavi listede yer alan Hulki Karakaya ve Suat İşbilen 4. Meslek komitesinden seçilerek Nazilli Ticaret Odası yönetimine girdi. Toplam 89 seçmenin bulunduğu 4. Meslek grubunda 73 seçmenin oy kullandığı sandığa ilginin yoğun olduğu gözlemlendi.

BAŞKANLARDAN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

Ara seçimleri değerlendiren Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, yeni meclis ve komite üyelerine başarılar dilerken, yapılan seçimin sektör üyelerine hizmet için yarışan iki listenin seçimi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan yaptığı değerlendirmede, seçmenlerin takdirine saygı duyulması gerektiğini ifade ederken her makamın ve mevkiinin geçici olduğunu, kalıcı olanın yapılan hizmetler ve bırakılan eserler olduğunu dile getirdi.

Meslek Grubuna Seçilen İsimler: Komite Asil Üyeleri: Hulki KARAKAYA (Meclis Asil Üyesi) Suat İŞBİLEN – ŞENTÜRK OTOMOTİV VE İNŞAAT (Meclis Asil Üyesi) Necdet YELLİ – NAZİLLİ OTOCAM Barış KÖSEOĞLU – ÖZEN OTOMOTİV (Meclis Yedek Üyesi) Cengiz SARI – SARIGÜL GALERİ (Meclis Yedek Üyesi) Komite Yedek Üyeleri: Hasan ÇAKMAKKAYA – ÇAKMAKKAYA OTO GALERİ Sadık DEMİR – SADIK OTOMOTİV İsmail CANPOLAT – ÇAĞLARHAN OTOMOTİV Fikret MAMAK – MAMAK OTO LASTİK Ozan DERTOP – NAZİLLİ DENİZ OTO MAKAS VE EKSOZ

27 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.