Büyükşehir Personelinin hatası Müdürü koltuğundan etti!

Nazilli Belediyesi’nde 40 Yıldır Mali Hizmetler Müdürlüğünde görev yapan L.Ulus, Şu anda Büyükşehir belediyesi ASKİ müdürlüğünde görevli Memur Y.Karatepe’nin sistem üzerinde yaptığı bir hatadan dolayı açığa alınarak hakkında soruşturma başlatıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Karatepe Hakkında rapor tutarak Aydın Büyükşehir belediyesine gönderdi. Karatepe’nin de Pazartesi günü Büyükşehir belediyesi tarafından açığa alınacağı ve hakkında soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Nazilli Belediyesi Basın servisinden dün Belediye Başkanı Özcan adına yapılan açıklamada Nazilli belediyesinde 2010

yılında sistem üzerinde sicil numarası olmasına rağmen,yeni bir sicil numarası verilerek belediyenin kendi kendisine 2.077.920.99 ceza kestiği ve bu rakamın 1.930.269.12 TL tutarındaki rakamın usulsüz ve hukuki dayanağı olmadan silindiği ve geriye kalan 147.651.87 TL’nin de tahakkuk edildiği açıklanarak gerçekleştirilen söz konusu işlemin herhangi bir karar olmadan yapıldığını tespit edilmesinin ardından soruşturmanın selameti için Mali hizmetler Müdürünün açığa alındığını duyurdu.

SAYİS SİSTEMİNİN TEK YETKİLİSİ MEMUR Y.KARATEPE

Nazilli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün Tahsilat ve tahakkuk programı SAYİS bilgisayar üzerinde kullanılan bir veri programı.Bu programı kullanma yetkisi bir şifre ile oluyor.Bu şifre de o dönemde Nazilli belediyesi muhasebe bölümünde şimdi ise Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Müdürlüğünde memur olarak çalışan Y.Karatepe’de bulunuyor.

Karatepe o dönemde sistem üzerinde yaptığı bir işlemle belediyenin kendi sicil numarası olmasına rağmen yeni bir sicil numarası vererek belediyeyi 2.077.920.99 TL borçlandırıyor,daha sonra bu rakamın bir bölümünü silerek geriye kalan diğer bir bölümünü de tahakkuk gösteriyor.

SAYIŞTAY MÜFFETTİŞLERİNİN BULAMADIĞINI,BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ BULUYOR!

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Millet ittifakı adayı Özcan’ın kazanmasıyla birlikte Aydın Büyükşehir belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından görevlendirilen bir grup büyükşehir personeli Nazilli belediyesine gelerek teftiş ve incelemelerde bulunuyor.Yaklaşık üç ay süren incelemenin ardından büyükşehir ekiplerinin tutuğu bu rapor doğrultusunda Birim sorumlusu olarak Mali hizmetler müdürü L.Ulus savunması bile alınmadan hakkında Adli ve idari soruşturma açılarak açığa alınması belediye tarafından servis edilen haberle basında geniş yer aldı.

EN ÇOK MÜFFETTİŞ GÖREN MÜDÜRE AĞIR İTHAM !

Belediyelerin su istimale açık en önemli yerlerinden biri olan Mali Hizmetler Müdürlüğü hemen hemen her yıl Sayıştay müfettişleri tarafından denetime tabi tutuluyor.40 yıl önce Buharkent belediyesinden Nazilli belediyesine geçiş yaparak Müdürlük yapan Ulus, kurum mevzuatlarını en iyi bilen bir müdür olarak her yıl denetleme geçirdi.En Son Sayıştay Müfettişi Yasin Özkan’ın yaklaşık bir ay süreyle incelediği teftişinde herhangi bir usulsüzlüğe rastlamadığı ve teşekkür ederek ayrıldığı ortaya çıktı.

MÜDÜR ULUS’UN MAL VARLIĞI NEDİR?

Nazilli Belediyesi İnsan Kaynakları birimine her yıl Mal varlığı hakkında dilekçe veren 64 yaşındaki Mali Hizmetler Müdürü Ulus’un halen Babasından miras kalan bir evde yaşadığı ve yine babasından kalan Murat 124 marka otomobile bindiği kızının ise bir Ford marka otomobili olduğu ortaya çıktı.

Görev yaptığı 40 yıllık süre içersinde her hangi bir soruşturma geçirmeyen ve sicili temiz olan Ulus’un bugüne kadar belediye ile ya da yolsuzluk ile her hangi bir davada yargılanmadığı sadece asrın davası olan belediye başkanlarının yargılandığı davada hakim karşısına çıkarak bu mahkemeden de beraat ettiği öğrenildi.

Çocuklarını dahi bankadan çektiği kredi ile okutan Ulus’un,biriminde görev yapan bir memurun sistem üzerinde yaptığı bir hata nedeniyle Devletin resmi Sayıştay Müfettişleri tarafından değil de,Aydın Büyükşehir belediyesi personeli tarafından tutulan raporla açığa alınması sonucunda Suç duyurusunda bulunulan Savcılığın vereceği karar merak konusu oldu!

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANI DA AÇIĞA ALINACAK!

Belediye Başkanı Özcan’ın, yaşanan gelişmelerin ardından,kendisine “bu olay nedir’ sorusuna “HATIRLAMIYORUM” cevabı veren Y.Karatepe hakkında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na bir rapor gönderdiği ve Karatepe’nin mesainin başlamasıyla birlikte Pazartesi günü açığa alınarak hakkında soruşturma başlatılacağı öğrenildi

20 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Yeni Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Yeni Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.