SİTE SOL SABİT REKLAM
SİTE SAĞ SABİT REKLAM
SİTE EN ÜST 970PX

BÖLGENİN EN CESUR GAZETESİ...

  • Dolar 5.7935
  • Euro 6.7205
  • GR ALTIN 229.22
  • ÇEYREK 374.02

  • 04 Kasım 2017, Cumartesi 6:06
MEHMET KIZILASLAN

MEHMET KIZILASLAN

İYİ PARTİ GERÇEKTEN İYİ GELECEK Mİ?

Adının iyi olması, dileklerimizin iyi olması herhangi bir şeyi iyi etmez. Dualarımızın iyi olması ise, Allah katında hayırlı olacaksa niyetlerin iyiliğinden dolayı sonucu iyileştirir belki.. Hani deriz ya “Niyet iyi ise akıbet iyi olur” diye, onun gibi bir şey.

Bir partinin, diğerlerinden farklı olup olmadığına öğrenmek isterseniz, programına bakarsınız. Programında üretime dair köklü çözümler var sa, ve gerçekten farklı çözümler üretebilmişlerse, ta, başından, dersiniz ki ”Bu parti benim ülkem için gerçekten iyidir.”

Bu parti, yoksul halkımın, işsiz milletimin ilacıdır. Üretimin önü açılacak ve bende iş bulacağım aş bulacağım. Bu seçimlerde ona oy vereyim dersiniz.

Program önümde, hiçbir kimse darılmasın, kırılmasın bana bir cümle bulsunlar üretimin önünün açılacağına ve nasıl açacaklarına dair, farklı bir parti kuruldu diyeyim.

Programlarında uluslararası ilişkilerde ki siyasetlerinin ne olacağına bakıyorum. Hani vardı ya Kenen Evrenin darbe yaptığı zaman, radyodan “Nato’ya ve Sento’ya bağlıyız” demişti ya aynı onun dediği gibi, yazmışlar programlarına; Natoya övgüler yağdıran bir paragrafı okuyorum. Sanki ABD ve onun emrindekilere, bağlılık yemini gibi programları.

Yolsuzlukla mücadele bölümüne bakıyorum, yuvarlak cümleler. Bana diye biliyor musunuz, “parayı kayıt altına alacağız” diye yeni bir söz? Böylesi bir çözüm sizin terörle de, yolsuzlukla da, rüşvetle de, mücadelenizi kesin çözüme götürür. Hem de 6 ay gibi bir kısa sürede.

Güney doğu sorununa gelince muallak ta yuvarlak cümleler. Diye biliyor musunuz, güneydoğuda üretim haneleri devlet açacak, yeni iş alanları yaratılacak diye.

Dış güvenlik konusunda da bir şey yok. “Bütün savunma sistemlerimizi biz kendimiz kuracağız. Dışarıya muhtaç olmayacağız.” O fabrikaları da biz ülkemizde kurduğumuzda, hem işsizliği ortadan kaldıracağız, hem de savunma sanayimizi güçlendireceğiz diye biliyormusunuz?

Milli güvenlik konusunda ise, milli güvenlik akademisi kurulacakmış. Sivil toplum kuruluşları, kamu güvenliği konusunda bilinçlendirilecekmiş. Diye biliyor musunuz, “Milli güvenlik ve Askerlik dersi liselerde mecburi hale getirilecek” diye yeni bir söyleminiz var mı? Yok.

Ekonomi konusu da tek düze ve vasat. Diye biliyor musunuz, “Siyasetçileri, ekonomik çıkar çevreleri ile bağılarını keseceğiz. Vekillerin ticaretle ilgilenmelerini yasaklayacağız”

Sanayi politikalarına gelince, O dediğiniz bölge yatırım ajansları zaten tek merkezde toplanmış durumda. “Bölge kalkınma ajansında, projesi onaylanmış arazilerde, imar izni yüzde 5 den yüzde otuza, otomatik olarak çıkarılacak diye bir söyleminiz var mı? Yok.

Kamu maliyesi konusunda, Etkin vergi denetiminden bahsediyorsunuz. Yazık, zaten üretenin sırtında vergi yükü, kambur durumda. Yirmi defa yapılandırılsa da ödenemez durumda. “vergiyi tek kaleme indireceğiz harcayan sadece yüzde 10 ödeyecek. Tüm vergileri kaldırıyoruz. Parayı kayıt altına alınca bu gerçekleşecek diye söyleminiz var mı? O da yok. Vurun abalıya sizlerde bakalım.

Sizin hakkınızda iyi şeyler yazmak isterdim. Ne yazık ki sadece niyetlerinizin iyi olduğuna inanmak istiyorum. Ama söylemlerinizde yoksa nasıl uygulama imkanı bulacaksınız merak ediyorum. Saygılarımla.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
SİTE EN ALT 970px90
yukarı çık